Naslovnica VIJESTI INFO U 2023. GODINI JUDO KLUB „CHAMPION“ SE MOŽE POHVALITI BROJNIM MEDALJAMA

U 2023. GODINI JUDO KLUB „CHAMPION“ SE MOŽE POHVALITI BROJNIM MEDALJAMA

47

Protekla 2023. godina za Judo klub „Champion“ bila je veoma uspješna. Osim dobrih rezultata kako na domaćim tako i na međunarodnim turnirima, uspjeli su se dokazati i kao odlični organizatori raznih takmičenja. Jedan od turnira koji je održan u mjesecu junu bio je 12. po redu “Champion Cup 2023” koji je okupio oko 300 takmičara iz 22 kluba. Ovaj turnir je održan u Vogošći čiji je organizator bio Judo klub „Champion“. Također, protekle godine u Mostaru je održan i European Top Judo Tournament „Borsa Open“ na kojem je Muhamed Hurić osvojio zlato. Trener Almir Vražalica dodaje da u Judo klubu „Champion“ dolaze i treniraju djeca i iz susjednih općina što ga kako kaže posebno raduje.

Trenutno se takmičari pripremaju za polaganje većeg stepena pojasa. Ovaj klub postoji već 17 godina, a tokom svih tih godina nikada nije izostala podrška Općine Vogošća. Osim sjajnih nastupa na domaćim takmičenjima Judo klub „Champion“ može se pohvaliti i izuzetnim rezultatima koji su ostvarili i na takmičenjima izvan BiH.

U naredno periodu ovaj klub će nastojati da posjeti što više turnira i na taj način djeca stvore nova prijateljstva. Kako su istakli iz kluba želja im je da ispune sve zacrtane ciljeve kako bi bili još uspješniji. Impresivni rezultati naših takmičara zaslužuju velike pohvale za uloženi trud, kako sportista tako i trenera i organizatora takmičenja.