Naslovnica VIJESTI INFO KARATISTI SAMBONA OSVOJILI ZLATO I BRONZU NA DRŽAVNOM PRVENSTVU ZA DJECU U...

KARATISTI SAMBONA OSVOJILI ZLATO I BRONZU NA DRŽAVNOM PRVENSTVU ZA DJECU U ZENICI

195

Proteklog vikenda u Zenici održano je Državno prvenstvo za djecu u karateu. Vogošćanski Karate klub „Sambon“ je nastupio sa sedam takmičara i osvojili su dvije medalje. Prvo mjesto je osvojio takmičar Amir Zunđa koji je ponovio prošlogodišnju titulu prvaka države u kategoriji dječaci 12 godina +52 kg i ostvario status reprezentativca BiH. Bronza je pripala Hani Mahmutović u kategoriji djevojčice 12 godina -54 kg i ona je također ostvarila status reprezentativke BiH. Amir i Hana su takmičari koje očekuje nastup na Balkanskom prvenstvu u Istanbulu 31. maja 2024. godine. Takmičare su pratili treneri Kenan Alikadić, Samra Selimović i Amer Varajić.