Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI RADNIČKOG PRED VOGOŠĆANSKOM PUBLIKOM BOLJI OD DOMAĆINA

KOŠARKAŠI RADNIČKOG PRED VOGOŠĆANSKOM PUBLIKOM BOLJI OD DOMAĆINA

98

U 5.kolu A1 košarkaške lige BiH grupa Jug košarkaši Vogošće ugostili su KK Radnički, a bodove su odnijeli gosti iz Goražda rezultatom 90:74. Prva četvrtina pripala je gostima rezultatom 19:15, a na kraju druge se prednost povećala na 10 poena, 48:38. I nastavak utakmice pripao je košarkašima sa Drine koji su ušli u mirnu završnicu s obzirom da su konstantno imali prednost od 10-ak poena. Posljednjih nekoliko minuta obje ekipe pružile su priliku igračima iz omladinskog pogona, a rezultatom 90:74 na kraju su gosti zasluženo slavili. Trener Vogošće Ermin Kahriman vidno je bio nezadovoljan igrom njegovih košarkaša kojima je ovo bio ujedno prvi poraz pred vogošćanskom publikom ove sezone.

Kapiten Vogošće Belmin Dedović bio je najefikasniji sa 21 postignutim poenom. Kod Radničkog pratio ga je Donovan Fields sa 3 poena manje. U narednom kolu A1 lige Vogošća gostuje Turbini, prvoplasiranoj ekipi na tabeli koja još nema poraz ove sezone. Radnički se sastaje sa Realwayom.

Uz tri pobjede, Vogošći je ovo bio drugi poraz ove sezone i nalazi se na sredini tabele.