Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE BOLJI OD KRIVAJE

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE BOLJI OD KRIVAJE

72

U 11.kolu Premijer lige BiH RK Vogošća je na domaćem terenu slavio pobjedu protiv RK Krivaja rezultatom 38:30. Bolji u ovoj utakmici bili Vogošćani koji su zasluženo upisali bodove i koji su cijelim tokom meča imali prednost, na odmor su otišli sa 5 postignutih golova više od protivnika. Gosti iz Zavidovića se nisu predavali, ali nisu uspjeli ni preokrenuti rezultat. Najbliže tome bili su na početku drugog poluvremena kada su prišli na samo 3 gola zaostatka. Prednost Vogošće je ipak rasla iz minute u minut do konačnih +8 na kraju 38:30. Obje ekipe su ovu utakmicu odigrale bez nekoliko standardnih igrača koji su imali problema sa povredama.

Damir Efendić je utakmicu završio sa 19 odbrana, dok je na drugoj strani 12 upisao Haris Muhić. Najbolji strijelac na meču bio je Adis Hrbat koji je postigao 7 pogodaka, po jedan manje postigli su Isaković, i Zavidovičani Haris Pašić, Adin Ćosić i Faris Čolaković.

RK Krivaja u narednom kolu dočekuje Slogu, a Vogošća će u dvorani „Amel Bečković“ igrati protiv Izviđača. Ova utakmica će ujedno biti i derbi 12.kola. Vogošćani sada zauzimaju četvrto mjesto na tabeli sa 13 osvojenih bodova koliko ima na trećem mjestu Izviđač. Lider na tabeli je i dalje Borac sa 19 osvojenih bodova, dok je Leotar na drugom mjestu.