Naslovnica VIJESTI INFO U DERBI UTAKMICI 9.KOLA PREMIJER LIGE VOGOŠĆA I BORAC PODIJELILI BODOVE

U DERBI UTAKMICI 9.KOLA PREMIJER LIGE VOGOŠĆA I BORAC PODIJELILI BODOVE

47

U okviru 9.kola Premijer lige BiH RK Vogošća i RK Borac su u dvorani „Amel Bečković“ odigrali utakmicu bez pobjednika, a rezultat je bio 27:27. Iako su Vogošćani bili oslabljeni neigranjem nekoliko igrača, odigrali su odlično protiv trenutno prvoplasirane ekipe na tabeli. Većim dijelom prvog poluvremena gosti su imali prednost sa kojom su otišli na odmor rezultatom 14:13. Nakon što je Borac na početku drugog dijela došao do maksimalnih +3 u 34-toj minuti kod rezultata 17:14, Vogošća je zasluženo preokrenula i sredinom drugog poluvremena imala je prednost. Do kraja se igralo gol za gol, obje ekipe su imale prednost od po jednog pogotka. Kod rezultata 27:26 za Vogošćane gosti su imali sedmerac, koji je pogodio za izjednačenje kapiten Nježić. Nakon Time outa kojeg je tražio trener Adem Bašić njegovi igrači su imali napad za pobjedu. U posljednjoj sekundi Čelica je šutirao, lopta je završila u golu, ali sudije nisu priznale pogodak, jer su ranije svirale kraj utakmice. Na kraju su Vogošća i Borac podijelili bodove, a rezultatom 27:27 nisu bili zadovoljni domaći igrači, ako i klupa koja se nije slagala sa odlukom sudija. Igrom i zalaganjem njegovih rukometaša trener Bašić bio je zadovoljan. Kao najbolji strijelac na utakmici bio je Duško Čelica koji je postigao 8 pogodaka, dok je na drugoj strani više od ostalih postigao Vlado Draganić koji je 7 puta matirao golmana Efendića. Upravo je Damir Efendić još jednom upisao odličnu partiju i utakmicu završio sa 15 odbrana. Kod Borca je također 15 upisao Slađan Subotić.

Vogošća u narednom kolu gostuje kod Sloge u Gornjem Vakufu, a potom u Vogošćansku dvoranu dolaze Krivaja i Izviđač. Upravo ekipa iz Ljubuškog gostuje u narednom kolu u Banjoj Luci.

Borac i nakon ovog kola ostaje lider na tabeli sa sedam ostvarenih pobjeda i jednim remijem. Vogošća je i dalje u gornjem dijelu tabele sa pet pobjeda, dvije izgubljene utakmice i jednom neriješenom.