Naslovnica VIJESTI INFO SAMBON USPJEŠAN U TUZLI

SAMBON USPJEŠAN U TUZLI

113

Na 7. Međunarodnom karate kupu pod nazivom “Tuzlanski pobjednik” koji je održan jučer u Tuzli učešće su uzeli i karatisti iz Karate kluba Sambon iz Vogošće. Ove godine takmičilo se 517 takmičara iz 5 država, dok je Karate klub Sambon nastupio sa 16 takmičara i time osvojio 16 vrijednih medalja u svim uzrasnim kategorijama. Takmičari su osvojili tom prilikom 6 zlatnih, 3 srebrne i 6 bronzanih medalja što je ovaj klub pozicioniralo na 5. mjesto u ukupnom plasmanu.

Zlatne medalje su osvojili: Amir Zunđa, Emir Zunđa, Sanjin Hadžiavdija, Said Sinanović, Hana Mahmutović i Elif Ramić.

Srebrne medalje su osvojili: Sumejja Šejto, Merjem Salkić i Sara Hukara.

Bronzane medalje su osvojili: Hamza Salkić, Eman Hadžić, Anida Jahić, Adi Hadžić, Dželil Tvrtković i Nejra Šejto.

Takmičare su na 7. Međunarodnom karate kupu predvodili treneri Samra Selimović, Amer Varajić, Sumejja Šejto i Kenan Alikadić.
Nrednog vikenda karate reprezentaciju BiH čiji su dio i članovi Sambona očekuje nastup na Balkanskom prvenstvu u Ljubljani. Karate klub Sambon 25. novembra putuje u Bar gdje će nastupati na karate turniru. U mjesecu decembru takmičari nastupaju i na Svjetskoj ligi mladih sa pet takmičara i to Sanjinom Hukara, Anidom Hukara, Sarom Hukara, Emirom Zunđa i Amarom Hukara.