Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE BOLJI OD MAGLAJA

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE BOLJI OD MAGLAJA

54

U utakmici 14.kola Premijer rukometne lige BiH u dvorani „Amel Bečković“ Vogošća je savladala Maglaj rezultatom 27:23. Do sredine prvog poluvremena obje ekipe su imale vodstvo. Od 15-te minute gosti su napravili rezultatsku prednost i nisu je ispuštali do kraja prvog dijela. Iako su u pojedinim trenutcima imali i tri gola prednosti, na odmor su otišli sa jednim, bilo je 14:13 za Maglaj. Drugo poluvrijeme pripalo je Vogošći. Nakon preokreta domaći su konstantno držali prednost, osim kada su gosti uspijevali izjednačiti u nekoliko navrata. U finišu su Vogošćani bolje odigrali i na kraju zasluženo savladali Maglaj rezultatom 27:23.

Najbolji strijelac bio je igrač Maglaja Ognjen Radonjić koji je postigao 9 pogodaka. Pratio ga je Amar Hasić sa 7 postignutih golova. Na drugoj strani Ivan Benić, Adnan Isaković i Samir Korjenić postigli su po 4. Odličan je bio golman Vogošće Damir Efendić koji je utakmicu završio sa 13 odbrana.

Prije kraja prvog dijela sezone Vogošća će u naredom kolu igrati u gostima kod Gračanice, a Maglaj će kod kuće igrati protiv Izviđača. Vogošći je ovo bila osma pobjeda, uz jedan remi i četiri poraza. Maglaj ostaje na dnu tabele sa devet poraza, tri pobjede i jednim remijem. Jesenji prvak Premijer rukometne lige BiH je ekipa Borca koja ima 12 pobjeda.