Naslovnica VIJESTI INFO OSAM MEDALJA ZA JUDISTE “VOGOŠĆE” NA MEMORIJALU “VINKO ŠAMARLIĆ”

OSAM MEDALJA ZA JUDISTE “VOGOŠĆE” NA MEMORIJALU “VINKO ŠAMARLIĆ”

183

Na 31. Medunarodnom kupu “Vinko Šamarlić” u judou, koji održan u subotu 8. aprila, judisti judo kluba “Vogošća” zajedno sa oko 350 takmičara iz zemlje i okruženja svoje snage su odmjerili na tatamiju u dvorani “Goran Čengić” na Grbavici. Deset takmičara iz ovog kluba su se borili sa svojim vršnjacima te osvojili slijedeće medalje.
U konkurenciji U9 Harun Suljanović osvojio je srebro, dok su Emin Durić i Abdullah Tulić bili bronzani.
U nešto starijoj kategoriji, U11, tri bronzane medalje osvojili su Esma Durić, Davud Podbičanin i Nidal Spahić.
Ajdin Musić u konkurenciji U15 osvojio je zlato dok je u istoj starosnoj kategoriji Nađa Adilović bila bronzana.
Kadeti JK Vogošća Hamza Kovač i Tarik Kurtalić i pored dobrih borbi nisu uspjeli osvojiti jedno od prva tri mjesta.
Ovaj turnir nosi ime po takmičaru Judo kluba “Željezničar”,a poginuo je braneći domovinu od agresora.