Naslovnica VIJESTI INFO ODBOJKAŠICE VOGOŠĆE PORAŽENE OD KAKNJA

ODBOJKAŠICE VOGOŠĆE PORAŽENE OD KAKNJA

77

U 6.kolu Superlige FBiH za žene grupa Jug ŽOK Kakanj je u dvorani „Amel Bečković“ bio bolji od OK Vogošća rezultatom 3:0. Prvi set gošće su konstantno bile u vodstvu i osvojile su ga rezultatom 25:21. U drugom setu odbojkašice Vogošće bolje su igrale, do sredine ovog seta imale su i prednost. Kakanj je do kraja ipak preokrenuo i slavio rezultatom 25:19. Identičnim rezultatom završen je i treći set, tako da su gošće iz Kaknja ostvarile pobjedu ukupnim rezultatom 3:0. Iako je njegova mlada ekipa poražena trener Hasan Saračević zadovoljan je bio igrom. Svjestan je da su njegove odbojkašice mlade, i da se još uvijek uigravaju. Sa njima je više od dva mjeseca i kako je istakao važno je da djevojke imaju potencijala, a i želje za napretkom.

Naredno kolo Vogošća gostuje Novom Gradu, a Kakanj se sastaje sa Troglavom. Nakon tog kola odbojkašice Vogošće će odmjeriti snage sa Alipašinim Poljem. Upravo ova utakmica biće derbi, s obzirom na trenutnu poziciju na tabeli. Odbojkašicama Kaknja ovo je bila treća pobjeda u sezoni, prethodno su savladale Alipašino Polje i SA Volley. U šest odigranih utakmica Vogošćanke nemaju pobjedu. S obzirom da su još uvijek sve mlade odbojkašice stvara se ekipa za naredne sezone koja će biti ravnopravna sa ostalim učesnicama Superlige.

U subotu su i kadetkinje OK Vogošća odigrale utakmicu. U 5.kolu lige Kantona Sarajevo one su savladale vršnjakinje OK SA Volley rezultatom 3:0 (25:19; 28:26; 25:23).