Naslovnica VIJESTI INFO NOVU SEZONU KOŠARKAŠI VOGOŠĆE OTVORILI POBJEDOM

NOVU SEZONU KOŠARKAŠI VOGOŠĆE OTVORILI POBJEDOM

92

Na otvaranju prvenstva A1 lige BiH grupa Jug KK Vogošća je u dvorani „Amel Bečković“ savladala KK Gen rezultatom 84:74. Prvu četvrtinu domaći su završili u svoju korist, iako su gosti uspjeli i izjednačiti u 7-oj minuti. Početkom druge četvrtine Gen je došao do vodstva, ali su igrači Ermina Kahrimana do kraja prvog dijela preokrenuli i otišli na odmor sa prednosti od dva poena, bilo je 48:46. Do kraja utakmice nastavila se dominacija košarkaša Vogošće koji su lagano priveli utakmicu kraju i slavili pobjedu sa 10 poena prednosti 84:74, iako su u pojedinim trenutcima prednost bila veća.

Najbolji strijelac bio je košarkaš Gena Tarik Huremović koji je postigao 24 poena. Poen manje na drugoj strani upisao je Damir Kasun. 18 poena na ovoj utakmici i još jednu dobru partiju upisao je kapiten Vogošće Belmin Dedović.

Drugo kolo A1 lige BiH na rasporedu je narednog vikenda. Vogošća će gostovati Konjicu, dok će Gen ugostiti Realway. U ovoj sezoni A1 lige ekipe su raspoređene u dvije teritorijalne grupe sjever i jug. Po četiri najbolje ekipe iz grupa će igrati play off za ulazak u viši rang. Ostale ekipe će razigravati za plasman, a dvije najlošije ekipe će ispasti iz A1 lige.