Naslovnica VIJESTI INFO NASTAVLJEN POBJEDNIČKI NIZ KOŠARKAŠA VOGOŠĆE

NASTAVLJEN POBJEDNIČKI NIZ KOŠARKAŠA VOGOŠĆE

110

Nakon Konjica, Igman Burcha i Kaknja košarkaši Vogošće nastavili su pobjednički niz na gostovanju u Goraždu protiv direktnog protivnika za mjesto u Play-Offu, ekipe Radničkog. Naši košarkaši su bolje otvorili meč i već nakon prve četvrtine imali su prednost od +9, 18:27. Bez obzira na iskustvo igrača Radničkog Vogošćani prednost uspjevaju održati pa čak je i povećati na kraju prvog poluvremena (35:46). Početkom drugog poluvremena domaća ekipa je zaigrala čvršće i uspjeli su dobiti treći period sa 23:13. Sa minimalnom prednošću Vogošće 58:59 ušlo se u posljednji period u kojem su Vogošćani smogli snage i ostvarili vrlo važnu pobjedu rezultatom 74:80.

Emir Bavčić sa 24 postignuta poena bio je prvi strijelac ekipe Vogošće, kapiten Dedović pratio ga je sa 18 a odličnu partiju pružili su i Aljović sa 15 kao i Kasun koji je u ovom meču bio vrlo blizu triple-double učinka (14 poena, 8 skokova i 8 asistencija).
Nakon ove pobjede Vogošća je na 6. mjestu na tabeli sa 21 osvojenim bodom ali uz utakmicu manje. S obzirom da su ispred njih sa bodom više Radnički i Bošnjak a da im je protivnik u toj neodigranoj utakmici posljednjeplasirani Gen čiji je dosadašnji skor 0-13 šanse Vogošćana za plasman među četiri najbolje ekipe na A1 Jugu sve su veće. Na prva tri mjesta na tabeli su Spars, Turbina i Igman Burch sa po 24 boda.
U narednom kolu Vogošćanima gostuje ekipa Turbine iz Jablanice nakon čega im slijede dva gostovanja – u Hadžićima protiv Bošnjaka i u Sarajevu protiv Realwaya.
Regularni dio sezone završiće 12.marta na svom parketu protiv Sparsa. Ako se sve kockice poslože nakon toga im slijedi duel u Play-Offu protiv neke od ekipa iz A1 lige grupa Sjever.