Naslovnica VIJESTI INFO NAKON SEDAM UTAKMICA BEZ PORAZA UNIS IZGUBIO OD ČELIKA

NAKON SEDAM UTAKMICA BEZ PORAZA UNIS IZGUBIO OD ČELIKA

122

U derbi utakmici 18.kola Druge lige FBiH grupa Centar NK Čelik je na stadionu „Hakija Mršo“ savladao FK Unis rezultatom 2:1. Domaći fudbaleri su u ovu utakmicu ušli uz seriju od sedam utakmica bez poraza, ali su u ovom meču gosti iz Zenice bili su bolji i na kraju odnijeli 3 boda. Čelik je u 15.minuti došao do vodstva, sa bijele tačke precizan je bio Salkić. 8.minuta poslije Unis je izjednačio, također sa 11 metara pogodio je Muharevović za 1:1. Ovim rezultatom se i otišlo na odmor. U nastavku utakmice gosti su preuzeli inicijativu i u 81. minuti pogodili za 2:1. Strijelac je bio rezervista Durmiš.

Fudbalerima Unisa je ovo bila treća utakmica u proljetnom dijelu sezone. U prvoj su savladali Famos 2:0, u drugoj su odigrali protiv Borca iz Jelaha 1:1, a kao i na ovoj utakmici u drugom poluvremenu gosti su preuzeli inicijativu koju su krunisali pogotkom u finišu. Gostujućem treneru Arminu Duvnjaku ovo je bila debitanstka pobjeda na klupi Čelika. Ovo je bila jedna od najposječenijih utakmica ove sezone na stadionu „Hakija Mršo“. Obje ekipe imale su podršku sa tribina, popularni „Đavoli“ i „Robijaši“ neprestano su bodrili svoje igrače. Nadamo se da će domaći fudbaleri i u nastavku sezone imati podršku koja će im značiti da bolje igraju i da pobjeđuju.

Unis ostaje na trećem mjestu na tabeli sa 34 osvojena boda. Bosna je druga sa 44, a Stupčanica prva sa 48 bodova. Čelik se nalazi na petom mjestu sa 30 bodova. U narednom kolu Unis gostuje Batonu, a Čelik na Kamberović Polju igra prtotiv Moševca.