Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI VOGOŠĆE NASTAVILI LOŠ NIZ, PORAŽENI I OD BOŠNJAKA

KOŠARKAŠI VOGOŠĆE NASTAVILI LOŠ NIZ, PORAŽENI I OD BOŠNJAKA

107

U 7.kolu košarkaške A1 lige BiH grupa Jug KK Vogošća ubilježio je poraz na domaćem parketu od KK Bošnjak rezultatom 65:49. Prva četvrtina protekla je izjednačeno, ekipe su se smjenjivale u vodstvu. U drugom periodu publika u dvorani nije mogla uživati, protekle su 4 minute do prvih postignutih poena, a Vogošća je tek u 7-oj minuti preko Sijerčića prvi put poentirala u ovoj dionici. Bošnjak je na odmor otišao sa 11 poena prednosti, 32:21. U trećoj četvrtini gosti su zadržali prednost od 10-ak poena, da bi u posljednjoj i povećali na 20. Na kraju su igrači Amira Rešidovića zasluženo slavili pobjedu protiv bezidejne Vogošće 65:49. Trener Ermin Kahriman istakao je nezadovoljstvo, jer je ovo treća utakmica njegove ekipe bez pobjede.

Najbolji strijelac bio je kapiten Bošnjaka Meris Džafić koji je postigao 23 poena, pratili su ga saigrač Eldar Zulčić sa 18, te Vogošćanin Adnan Aljović sa 13 postignutih poena. U 8.kolu A1 lige Vogošća dočekuje Realway, a potom gostuje Sparsima. Bošnjak u Hadžićima u 8.kolu igra protiv Igmana. Prije ove utakmice Vogošća i Bošnjak dijelili su peto mjesto na tabeli, sada Bošnjak ima pobjedu, a Vogošća poraz više.