Naslovnica VIJESTI INFO KOMPLETIRANO 17.KOLO PRVE ŽENSKE FUDBALSKE LIGE FBiH

KOMPLETIRANO 17.KOLO PRVE ŽENSKE FUDBALSKE LIGE FBiH

123

Iako su u prošlom kolu savladale ekipu Respekta u gostima rezultatom 6:0, u 17.kolu Prve ženske Fudbalske lige FBiH članice ŽNK Vogošća poražene su od ŽNK Željezničar  na stadionu „Ešref Ešo Pustahija“ rezultatom 2:0. Gošće su u prvom poluvremenu došle do pogodka, a u drugom dijelu su uspjele da udvostruče prenost.

Treneri ŽNK Vogošća nadaju se boljoj igri njihovih igračica u nastavku sezone. U narednom kolu protivnik će im biti ŽNK Mladost iz Nević Polja. Trenerica Amela Bajraktarević je već tri mjeseca u klubu. Kako nam je istakla osjeti se napredak u igri njene ekipe, ali da ona nije još uvijek na zavidnom nivou.

Vogošćanke se trenutno nalaze na sedmom mjestu na tabeli. Ove sezone uspjele su tri utakmice slaviti pobjede, a uz ovo imaju i deset poraza. Do kraja sezone ostala su još četiri kola Prve lige FBiH. Pored pomenute utakmice sa ekipom Mladosti, one će još odmjeriti snage i sa Slobodom, Interom i Sarajevom.