Naslovnica VIJESTI INFO JUDO KLUB CHAMPION: MUHAMED HURIĆ I ALI SAMOUK ZLATNI U VITEZU

JUDO KLUB CHAMPION: MUHAMED HURIĆ I ALI SAMOUK ZLATNI U VITEZU

153

U subotu 16. decembra održan je Međunarodni judo turnir “Vitez Open 2023”, u organizaciji Judo kluba “Vitez”. Na turniru je učestvovalo oko 400 takmičara, a ekipu Judo kluba “Champion” iz Vogošće predstavljalo je pet takmičara.
Zlatne medalje osvojili su Muhamed Hurić u kategoriji U11 (-50kg) i Ali Samouk u kategoriji U9 (-21kg). Bronze na ovom turniru osvojili su Isa Samouk koji je nastupio u kategoriji U9 (-30kg), te Eldin Avdić u kategoriji U15 (-50kg).
Elvir Alić nastupio je u kategoriji U11 (-42kg) koji je poražen u borbi za medalju, te je takmičenje završio na 5. mjestu.
Ovo je za Judo klub “Champion” bilo posljednje takmičenje u ovoj kalendarskoj godini koja je još jednom obilježena osvajanjem brojnih medalja na takmičenjima.