Naslovnica VIJESTI INFO FUDBALERI UNISA DEKLASIRALI PRVOPLASIRANU STUPČANICU REZULTATOM 6:0

FUDBALERI UNISA DEKLASIRALI PRVOPLASIRANU STUPČANICU REZULTATOM 6:0

236

U derbi utakmici 12.kola Druge lige FBiH grupa Centar FK Unis je na stadionu „Hakija Mršo“ ubjedljivim rezultatom 6:0 savladao NK Stupčanicu prvoplasiranu ekipu na tabeli. Gosti su prvi zaprijetili preko Karahmetovića, ali je Hodžić odbranio. U 16.minuti iz odlične akcije domaći su došli do vodstva. Strijelac vodećeg pogotka bio je Bešlija. 10.minuta poslije na asistenciju Shanana Mujić je udvostručio vodstvo Unisa na 2:0. U finišu prvog dijela i Muharemović je efektno pogodio za 3:0. Golijadu je nastavio isti igrač u drugom poluvremenu kada je još jednom  pokazao svoje umijeće i pogodio za 4:0. Stupčanica nakon toga je imala priliku opet preko Karahmetovića glavom, ali se rezultat nije mijenjao. Svoju odličnu partiju kruinisao je drugim pogotkom Bešlija u 61-oj minuti. Gosti iz Olova nisu iskoristili nepažnju domaće odbrane u 67-oj i u 69-oj minuti kada je Hodžić šutirao, a odbranio golman Unisa. Rezervista Nezić pogotkom u 81-oj minuti postavio konačnih 6:0. Isti igrač je imao posljednju priliku na utakmici, ali je šutirao preko gola. Trener Muharemović bio je zadovoljan kako rezultatom, tako i igrom svojih igrača.

Utakmica je odigrana uz gotovo popunjenu tribinu Vogošćanskog stadiona, a podršku su imali i gostujući igrači od popularnih “Žutih Đavola” kojih je bilo 100-tinjak. Podršku sa tribina imali su i domaći igrači koji su na kraju meča zajedno proslavili pobjedu. Naredne dvije utakmice Unis gostuje, prvo kod Krivaje,a potom kod Moševca, ekipe koja se u narednom kolu sastaje sa Stupčanicom u Olovu. Bez obzira na tek drugi poraz ove sezone Stupčanica je ostala lider na tabeli sa 30 osvojenih bodova, a Unis sada ima 23 boda, sedam pobjeda, dvije neriješene utakmice i tri poraza.