Naslovnica VIJESTI INFO DŽEJLA KOŽLJAK BRONZANA NA BALKANSKOM PRVENSTVU

DŽEJLA KOŽLJAK BRONZANA NA BALKANSKOM PRVENSTVU

342

Džejla Kožljak članica Judo kluba Vogošća osvojila je bronzanu medalju na Balkanskom prvenstvu za seniore koje je održano u Bugarskoj. Tako je ona još jednom pokazala svoj kvalitet osvojivši treće mjesto u kategoriji do 63kg na ovom prestižnom takmičenju. Džejla je u Bugarsku putovala sa trenerom Admirom Vražalicom. Ukupno su predstavnci iz Bosne i Hercegovine osvojili 15 medalja, od čega dvije zlatne, tri srebrene i 10 bronzanih.

JK Vogošća sada se priprema i aktivnostima za nastup na Svjetskom prvenstvu koje će biti održano u avgustu u Sarajevu. Ujedno će ovo viti zadnji nastup vogošćanskog kluba na jednom velikom takmičenju ove sezone. Džejla će se još ove godine takmičiti kao kadetkinja, a već naredne kao juniorka.

U ukupnom poretku na Balkanskom prvenstvu Judo tim Bosne i Hercegovine osvojio je prvo mjesto. Predstavnici BiH ostvarili su pobjede nad ekipama 4:0, a u finalu su bili bolji od Turske i Crne gore. Zlatne medalje osvojili su Aleksandra Samardžić u kategoriji do 70 kilograma, i Toni Miletić u kategoriji do 90 kilograma. Srebreni su bili Anđela Samardžić u kategoriji do 57 kilograma, Božidar Vučurević u kategoriji do 81 kilogram i Sofija Pajić u kategoriji do 70 kilograma. Bronzane medalje osvojili su Marko Rosuljaš -60kg, Milkica Đurić -48kg, Andrea Simović +78kg,  Borjana Marjanac +78kg, Sandra Popović -52kg, Vuk Divljan -73kg, Džejla Kožljak -63kg, Ognjen Gazdić -100kg, Lana Lubura -78kg i Patrik Savić +100kg.