Naslovnica VIJESTI INFO DRUGA RUKOMETNA EKIPA VOGOŠĆE SAVLADALA RVACKU

DRUGA RUKOMETNA EKIPA VOGOŠĆE SAVLADALA RVACKU

68

U 12.kolu Prve lige FBiH grupa Jug RK Vogošća 2 bila je bolja od RK Rvacka rezultatom 28:14. Domaći rukometaši su bolje otvorili utakmicu, iz minute u minut prednost Vogošće je rasla. Na odmor su igrači Amara Čavčića otišli sa 10 golova prednosti, rezultatom 15:5. U drugom poluvremenu nastavila se dominacija vogošćanske ekipe, koja je sigurno držala prednost i na kraju je i povećala na 14 golova. Pobjedom rezultatom 28:14 druga rukometna ekipa Vogošće je potvrdila da je u dobroj formi i da je zasluženo jedna od najboljih u ovoj ligi. 7 pogodaka postigao je igrač Vogošće Jasmin Jamaković, dok su po 4 postigli Eldar Hadrović, Kerim Semić i Ivan Vrdoljak. U 13.kolu Prve lige FBiH Vogošćani gostuju Zrinjskom, dok Rvacka u Livnu igra protiv Briješća.

Ovom pobjedom Vogošća se učvrstila na sredini tabele, sada ima šest pobjeda, jedan remi i četiri poraza. Rvackoj ovo je bio četvrti poraz, uz sedam pobjeda.