Naslovnica VIJESTI INFO ČLANOVI JUDO KLUBA CHAMPION UČESTVOVALI NA TURNIRU “LAKTAŠI OPEN 2022”

ČLANOVI JUDO KLUBA CHAMPION UČESTVOVALI NA TURNIRU “LAKTAŠI OPEN 2022”

489

U subotu i nedjelju 5. i 6. februara održan je 20. Internacionalni judo turnir “Laktaši Open 2022”, u organizaciji Judo kluba Laktaši. Na turniru je nastupilo više od 900 takmičara iz 64 kluba iz sedam država (BiH, Slovenija, Hrvatska, Austrija, Srbija, Slovačka i Crna Gora).
Na takmičenju su nastupili i članovi Judo kluba Champion iz Vogošće i u veoma jakoj konkurenciji postigli su odlične rezultate i osvojili 5 medalja.
Ahmed Hadžiavdić koji je još uvijek junior na ovom turniru osvojio je prvu seniorsku medalju, srebro u konkurenciji seniori -100kg a pored njega srebrni su bili i Ensar Hadžiavdić (U15 -66kg) i Eldin Avdić (U13 -50kg). Ahmed Hadžiavdić osvojio je i treće mjesto u kategoriji U21 -100kg a bronzu je osvojio i Aziz Ćurović (U13 -42kg). Na turniru je nastupio i Ahmed Mehić koji je ovaj put ostao bez plasmana.