Naslovnica VIJESTI INFO BOKSER VOGOŠĆE ALI ŠLJIVO “ZLATNI” NA DRŽAVNOM PRVENSTVU

BOKSER VOGOŠĆE ALI ŠLJIVO “ZLATNI” NA DRŽAVNOM PRVENSTVU

709

11. i 12. marta u sportskoj dvorani „Amel Bečković“ održano je Prvenstvo BiH za boksu za mlađe kategorije (školarci, juniori i omladinci). Zlatnu medalju i titulu najboljeg tehničara osvojio je Ali Šljivo u konkurenciji do 63,5 kg. Članovi Bokserskog kluba Vogošća ukupno su osvojili 7 medalja – 6 zlatnih i jednu bronzanu. Pored Alija zlatni su bili Aziz Ćurović, Imran Bečirović, Imran Kovačević, Emel Kurtović i Nerma Salčinović. Bronzani je bio Emrah Muhić.

Zajedno sa državnim prvenstvom organizovan je Prvi memorijalnu bokserski turnir u znak sjećanja na Ramiza Efendića, takmičara i dugogodišnjeg predsjednika Bokserskog kluba Vogošća. Na turniru je učestvovalo 120 takmičara iz 23 kluba. Titulu najboljeg boksera turnira osvojio je domaći takmičar Emel Kurtović (BK Vogošća). Za Šljivu i klub puno znači što se na ovakav način sjećaju Ramiza Efendića, nadaju se da će ovaj turnir prerasti u tradiciju.

Osvajanje zlata na Prvenstvu BiH Aliju Šljivi je samo još jedan dodatni motiv da bude bolji u narednom periodu.