Naslovnica VIJESTI INFO 24 MEDALJE ZA SAMBON NA PRVENSTVU KANTONA SARAJEVO

24 MEDALJE ZA SAMBON NA PRVENSTVU KANTONA SARAJEVO

276

Danas je održano deseto po redu Prvenstvo Kantona Sarajevo u karateu koje je okupilo 423 takmičara iz 21 kluba. Sambon i Vogošću je predstavljalo 29 takmičara u svim kategorijama, od pionira do seniora. Ukupno su osvojili 24 medalje od čega je 5 zlatnih, 8 srebrnih i 11 bronzanih, što im je omogućilo drugo mjesto u ukupnom poretku kada su neslužbene kategorije u pitanju, kao i deseto mjesto u službenim kategorijama.
Zlatne medalje osvojili su Nejla Mujković, Hana Mahmutović, Šejma Purdić, Amir Zunđa i Sajra Šišić.
Srebrni su ovaj put bili Harun Smajić, Sumejja Šejto, Said Sinanović, Faruk Dervišević, Imad Điver, Nejra Šejto, Amina Durak i Arma Muminović.
Bronzana odličja i treće mjesto osvojili su Sarah Čardaković, Adel Karahasanović, Dželil Tvrtković, Emma Gradišić, Elif Ramić, Merjem Šehić, Asja Tvrtković, Nađa Sokolović, Emir Zunđa, Eman Hadžić i Adi Hadžić.
Sve ove rezultate ne bi bilo moguće napraviti bez trenera koji su spremali takmičare za turnire a danas su ih vodili na turniru. To su Nejla Mujković, Adel Karahasanović, Sumejja Šejto, Amer Varajić i Kenan Alikadić.
Ovo je ujedno zadnje takmičenje u 2021. godini a početkom naredne Sambonovce očekuje polaganje za učenička zvanja i najjači turnir u regionu – Croatia Open. Iz kluba su čestitali osvajačima medalja kao i onim kojim je ovaj put nedostajalo malo sportske sreće jer su pokazali ogromnu volju za osvajanje nekog od odličja, a također su se zahvalili svima koji im pružaju podršku kao i roditeljima takmičara.