Naslovnica VIJESTI INFO SAMBON ODLIČAN NA TURNIRU U BARU

SAMBON ODLIČAN NA TURNIRU U BARU

253

U subotu je Karate klub Sambon nastupao na dva turnira. Najmlađi takmičari su putovali u Tuzlu gdje je njih pet imalo prve nastupe u borbama u neslužbenim kategorijama. Stariji takmičari su provjerili svoju formu u Crnoj Gori gdje je klub predstavljalo 7 takmičara. U konkurenciji 900 takmičara iz 7 država Sambon je osvojio 5 medalja. Amer Varajić se u open kategoriji plasirao u finale osvojivši srebrnu medalju i novčanu nagradu. Sumejja Šejto je u kategoriji seniorki bila bronzana. Nejla Mujković je nakon plasiranja u finale poražena u meču za zlatnu medalju a i njena klupska kolegica Nejla Hodžić je u finalu poražena osvojivši srebrenu medalju. Harun Smajić je u kategoriji dječaka 2007. godište nakon tri pobjede u finalu također ubilježio pobjedu i osvojio zlatnu medalju. Takmičari Sarah Čardaković i Adel Karahasanović su imali odlične nastupa ali su ostali bez odličja. Pored toga što su se takmičili Sumejja i Amer su bili i treneri i vođe ekipe u Baru.
Ovo je kvalitetna proba vogošćanskih karatista pred Balkansko prvenstvu u Sloveniji gdje će Sambon, Vogošću i BiH predstavljati Nejla Mujković. Karate klub Sambon će nakon toga ovu godinu okončati nastupom na prvenstvu Kantona Sarajevo koje se održava 22. decembra u Vogošći.