Naslovnica VIJESTI INFO EHF CHALLENGE KUP: ATINJANI PREJAKI ZA VOGOŠĆU

EHF CHALLENGE KUP: ATINJANI PREJAKI ZA VOGOŠĆU

162

RK Vogošća Poljine Hills završio je svoju evropsku epizodu za ovu sezonu. U dvomeču 3.kola EHF Challenge kupa koji je odigran u Atini uspješnija je bila grčka ekipa AEK.
Domaćini su pitanje prolaska u narednu rundu riješili već u prvom meču koji je odigran u petak. Vogošća je odolijevala tokom prvog poluvremena tog meča kada je imala i vodstvo u svojim rukama. Do kraja prvog dijela domaći su preuzeli vodstvo a u drugom dijelu i ubjedljivo slavili sa 41:22. U drugoj utakmici koja je odigrana u subotu Vogošćani su se pokazali u boljem svjetlu no ponovo je presudilo iskustvo igrača AEK-a i ovaj meč je završen pobjedom Grka 33:27.
U ekipi Edhema Sirće najuspješniji u oba meča bio je Strahinja Travar sa osam odnosno devet pogodaka. Vrijedi istaći da su svoju šansu na euro sceni dobili i mladi igrači Vogošće, golman Bekir Čordalija i kapiten druge ekipe Harun Hadžić, koji su dodijeljene minute iskoristili na najbolji način.