Naslovnica VIJESTI NOVI USPJESI MLADIH DŽUDISTA „VOGOŠĆE“

NOVI USPJESI MLADIH DŽUDISTA „VOGOŠĆE“

559

Proteklog vikenda džudisti JK „Vogošća“ nastupili su na 15. Međunarodnom turniru „Laktaši Open“. Jedan od najmasovnijih turnira u regionu i ove godine okupio je veliki broj takmičara – njih 860 svih uzrasnih i težinskih kategorija iz pet država (Bosna i Hercegovina, Srbija, Hrvatska, Crna Gora i Rumunija).
U izuzetno jakoj konkurenciji ekipa Judo kluba „Vogošća“ pod vodstvom trenera Admira Vražalice nastupila je sa sedam takmičara a zapaženi nastupi okrunjeni su i sa tri medalje. Zlatnu medalju u kategoriji -40 mlađe djevojčice osvojila je Džejla Kožljak, Harun Omerbegović je u kategoriji +60 mlađi dječaci osvojio srebro dok je još jedno zlato za „Vogošću“ osvojio i Admir Hadžiabdić u kategoriji +90 kadeti.