Naslovnica VIJESTI INFO VOLKSWAGEN I MNK SAJMIR U FINALU MALONOGOMETNOG TURNIRA „VOGOŠĆA 2022“

VOLKSWAGEN I MNK SAJMIR U FINALU MALONOGOMETNOG TURNIRA „VOGOŠĆA 2022“

332

U nedjelju su odigrane polufinalne utakmice 24. Tradicionalnog malonogometnog turnira „Vogošća 2022“. U prvom susretu Volkswagen je bio bolji od Orahovog Brijeg ZAMM MC, a prošao je dalje nakon penala. Gondžo je doveo ekipu VW u vodstvo u 4.minuti, Hodžić je izjednačio u 16.minuti na 1:1, a ovim rezultatom se i završilo prvo poluvrijeme. U nastavku Orahov Brijeg je preko Merdanovića preokrenuo rezultat u svoju korist, a samo nekoliko trenutaka poslije iznednačio je Srna na 2:2. Ovim rezultatom se i završila utakmica. U pet serija penala bolji su bili igrači VW i ukupnim rezultatom 7:6 su se plasirali u ovogodišnje finale i za mnoge napravili veliko iznenađenje na turniru. U drugoj polufinalnoj utakmici MNK Sajmir Vogošća savladao je SŠC Vogošća rezultatom 1:0. Jedini pogodak za Sajmir postigao je Ramić u 3.minuti susreta. Do kraja je bilo prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao. Ekipa Sajmira će tako imati priliku odbraniti titulu prvaka ove godine. U utakmici za treće mjesto se sastaju Orahov Brijeg ZAMM MC i SŠC Vogošća, a u finalu Volkswagen i MNK Sajmir Vogošća.

Završnica turnira koji se igra u povodu Dana reintegracije općine Vogošća na programu je u srijedu. U 16h igra se utakmica za treće mjesto, nakon koje će se odigrati revijalna utakmica između ŽNK Vogošća i Sarajeva. Finalni susret na programu je u 18h, a potom će se proglasiti najbolji pojedinci, ekipe i svečano zatvoriti 24-to izdanje turnira.