Naslovnica VIJESTI INFO VOGOŠĆANSKI KARATE KLUB “SAMBON” NASTAVLJA NIZATI USPJEHE

VOGOŠĆANSKI KARATE KLUB “SAMBON” NASTAVLJA NIZATI USPJEHE

157

Protekli vikend bio je uspješan i za Karate klub „Sambon“ iz Vogošće. Prvi dan vikenda 25. novembra vogošćanski karatisti nastupali su na XIV Internacionalnom turniru „Trofej Bara 2023“ koji je održan u Crnoj Gori. Bar je bio domaćin karatistima iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije, Kosova, Sjeverne Makedonije i Crne Gore, a na turniru je učestvovalo 763 takmičara. KK „Sambon“ predstavilo je 12 takmičara u svim uzrasnim kategorijama, a za ovaj klub osigurano je pet medalja od čega su dvije srebrne i tri bronzane. Srebrne medalje osvojile su Sarah Čardaković i Merjem Salkić, dok su bronzane medalje dodijeljene Ilmi Rahmanović, Nejri Šejto i Hamzi Salkić.

Nakon sjajnog  gostovanja u Crnoj Gori karatisti Karate kluba „Sambon“ nastavili su sa odličnom borbom i dobrim rezultatima. Naime, jučer su imali priliku učestvovati na 6. Mawashi kupu koji je održan u Sportskoj dvorani „Ramiz Salčin“ na Mojmilu u Sarajevu. KK „Sambon“ predstavljalo je 7 takmičara, a osvojeno je šest medalja od čega su tri zlatne, jedna srebrna i dvije bronzane. Zlatne medalje dobili su Emir Zunđa, Amar Hukara i Sara Hukara. Srebrnu medalju osvojio je Amir Zunđa, dok su bronzane medalje osvojili Hamza Salkić i Merjem Salkić.

Takmičare su pratili treneri Samra Selimović, Adel Karahasanović i Kenan Alikadić. Za kraj godine planiran je nastup vogošćanskih karatista na Svjetskoj ligi mladih koji će biti održan u Veneciji. Zadnji turnir u ovoj godini biće Prvenstvo Kantona Sarajevo.