Naslovnica VIJESTI INFO TEŽAK PORAZ VOGOŠĆANA U DUELU SA SLOBODOM

TEŽAK PORAZ VOGOŠĆANA U DUELU SA SLOBODOM

242

U dvorani „Amel Bečković“ OKK Sloboda nanijela je težak poraz KK Vogošća rezultatom 107:67. Početak utakmice protekao je u izjednačenoj igri, da bi gosti nakon toga došli do prednost i iz minute u minut je povećavali. Na odmor se otišlo sa +19 za goste, bilo je 33:52. I nastavak utakmice pripada gostujućem sastavu koji preko Rikala, Hasandića, Muratovića povećavaju prednost koja na kraju iznosi +40. Završilo se 107:67 za goste iz Tuzle koji imaju jednu od najmlađih ekipa u ligi.

Najefikasniji na parketu bio je igrač Slobode Almir Hasandić koji je postigao 24 poena, a pratili su ga Ljubomir Čampara sa 18, odnosno Marko Rikalo sa double–double učinkom, 12 asistencija i 15 poena. Kod Vogošće najviše su postigli Mujo Tuljković i Koron Reed, 20 odnosno 14 poena.

U narednom kolu Vogošća gostuje Širokom, a Sloboda u Tuzli igra protiv Bošnjaka.