Naslovnica VIJESTI INFO ŠEST MEDALJA ZA DŽUDISTE VOGOŠĆE NA KUPU GRADA SARAJEVA

ŠEST MEDALJA ZA DŽUDISTE VOGOŠĆE NA KUPU GRADA SARAJEVA

84

U nedjelju je u dvorani „Goran Čengić“ na Grbavici održan Kup Grada Sarajeva u organizaciji Judo kluba „Braća Lukač“ Sarajevo. U konkurenciji više od 400 takmičara iz 42 kluba iz regiona i Bosne i Hercegovine Judo klub „Vogošća“ je nastupio sa 12 takmičara uzrasnih kategorija od poletaraca do kadeta. Njih šestero okitilo se medaljama: Ahmed Kisić osvojio je drugo mjesto u konkurenciji poletaraca, u istoj kategoriji Muhamed Bebanić bio je treći. Esma Durić zauzela je treće mjesto kao mlađa djevojčica, dok je u ovoj konkurenciji prvo mjesto pripalo Suani Klačar. Drugo mjesto je osvojio kadet Emin Haskić, a Amina Suljanović bila je treća u konkurenciji starijih djevojčica.

Već narednog vikenda članovi Judo kluba Vogošća nastupaju u Mostaru na Kupu „Mišo i Tana“. I na svim ostalim takmičenjima ove godine vogošćanski džudisti planiraju nastupiti.