Naslovnica VIJESTI INFO SAMBONU 13 MEDALJA NA NOVOGRADSKIM DANIMA

SAMBONU 13 MEDALJA NA NOVOGRADSKIM DANIMA

144

U subotu je na Mojmilu održan internacionalni festival karatea Novogradski dani koji je okupio blizu 400 takmičara iz 35 klubova. Vogošćanski Sambon nakon Svjetske lige Kipar nastupio je sa 14 takmičara osvojivši 13 medalja od čega je 4 zlatne medalje, 4 srebrne i 5 bronzanih medalja.
Zlatne medalje su osvojili Šejma Purdić (djevojčice 10 godina -30kg), Emir Zunđa (dječaci 11 godina +50kg), Amir Zunđa (dječaci 10 godina +45kg) i Ilma Rahmanović (djevojčice 8/9 godina -32kg).
Srebrni su bili Said Sinanović (dječaci 13 godina -50kg), Arma Muminović (kadetkinje -47kg), Sara Hukara (djevojčice 12 godina -45kg) i Asja Tvrtković (djevojčice 8/9 godina -32kg).
Bronzana odličja osvojili su Sajra Šišić (kadetkinje +54kg), Eman Hadžić (dječaci 12 godina -42kg), Faris Hasović (dječaci 8/9 godina -34kg), Adi Hadžić (dječaci 8/9 godina -34kg) i Emma Gradišić (djevojčice 8/9 godina -36kg).
Nakon ovo turnira Sambonovce očekuje turnir u Ilijašu kao i Balkansko prvenstvo za djecu i seniore u Beogradu gdje će Sambon imati 7 predstavnika. Pored toga, članovi ovog kluba Nejla Mujković i Adel Karahasanović su na pripremama reprezentacije na Ilidži.
Takmičare su u subotu predvodili treneri Kenan Alikadić i Amer Varajić.