Naslovnica VIJESTI INFO PRVA FUTSAL LIGA FBIH – CAZINJANI NOSE PUNI PLIJEN IZ VOGOŠĆE

PRVA FUTSAL LIGA FBIH – CAZINJANI NOSE PUNI PLIJEN IZ VOGOŠĆE

504

U okviru 5.kola Prve futsal lige FBIH MNK Vogošća ugostila je na domaćem parketu do sada neporaženu ekipu iz Cazina, MNK Bubamara. Iskusni gosti bili su uspješniji i slavili rezultatom 6:8, poluvrijeme 2:2.
Iako Vogošćani iz utakmice u utakmicu popravljaju formu, u pojedinim trenucima vidi se njihovo neiskustvo nastupa u šampionatu pa će tako na osvajanje prvih bodova čekati i nakon ovog kola.
Domaći dolaze do vodstva u 6-toj minuti preko svog najboljeg strijelca Edina Katane no gosti preko raspoloženog Halida Delića i dva njegova gola, u 9-toj i 15-toj minuti dolaze do preokreta, 1:2. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Kenan Džaferagić postiže pogodak za izjednjačenje, 2:2, i sa tim rezultatom se odlazi odmor.
Drugo poluvrijeme gosti otvaraju sa dva brza gola u 23-oj minuti. Strijelci su bili Mizić i još jednom Delić. Ismar Čomaga u 26-oj minuti smanjuje na 3:4. I nakon toga Vogošćani pokušavaju doći do pogotka što je otvorilo prostora igračima iz Cazina, tačnije Erminu Miziću koji golovima u 33-oj i 36-oj minuti dovodi svoju ekipu do najveće prednosti na susretu – 3:6. Novi pogodak Čomage u 37-oj minuti budi nade Vogošćana za preokret. Slijedili su novi napadi domaćih ali riskantna igra rezultirala je greškom koju kažnjava u 38-oj minuti golman gostiju Karalić pogotkom sa gola na gol za 4:7. Iako svega dvije minute do kraja ekipa Vogošće ne gubi nadu i preko Mehmedalije Tihića i Edina Čakala u 39-oj minuti prilazi na samo gol zaostatka, 6:7. Ipak tačku na i stavlja kapiten gostiju Mirsad Begić u posljednjoj minuti za konačnih 6:8.
Do kraja polusezone Vogošćanima slijede još dvije utakmice sa ekipama iz Mostara – narednog vikenda gostovanje Veležu a u 7.kolu na svom parketu dočekuju Mostarske kiše.