Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE POBIJEDILI IZVIĐAČ I PREUZELI VRH TABELE

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE POBIJEDILI IZVIĐAČ I PREUZELI VRH TABELE

201

U derbi utakmici 10.kola RK Vogošća Poljine Hills na domaćem parketu savladala je Izviđač iz Ljubuškog rezultatom 27:16 i preuzela vrh tabele Premijer lige BiH.
Prvih 15 minuta utakmice ekipe su bile izjednačene na parketu, smjenjujući se u minimalnom vodstvu. Sredinom poluvremena domaći prave seriju od 5-0 napravivši prvi put nešto veću razliku na semaforu – 11:7. Tih četiri gola razlike uspjevaju sačuvati sve do kraja poluvremena koje je završeno rezultatom 13:9.
U nastavku ne dozvoljavaju igračima Izviđača da istope tu prednost a u posljednjih deset minuta “ubacuju u brzinu više”. U 50-toj minuti prvi put dolaze do +6 (20:14) a do kraja “Skauti” ne uspijevaju naći rješenje za raspoložene Vogošćane koji odlično igraju i u odbrani i u napadu. Prednost se povećava iz minuta u minut do maksimalnih +11 na samom kraju – 27:16.

Almir Osmanhodžić sa 8 postignutih golova i Ivan Stojanović sa 5 prednjačili su na listi strijelaca u ekipi Vogošće a na golu je još jednom briljirao raspoloženi Haseljić sa 13 uspješnih odbrana.
Nakon ove pobjede RK Vogošća Poljine Hills preuzela je sami vrh tabele sa istim brojem bodova kao i Izviđač (24) ali sa boljom gol razlikom.
Gledajući partije Vogošćana ove sezone stiče se dojam da je konačno došlo vrijeme da se šampionska titula slavi i u ovom gradu. Ipak do kraja sezone je još mnogo vremena i još mnogo utakmica. Već u narednim susretima vidjećemo može li se Vogošća nositi sa ulogom favorita jer dueli u Visokom i Doboju te kući protiv Konjuha koje trebaju odigrati do kraja godine pokazaće jesu li očekivanja opravdana.