Naslovnica VIJESTI INFO PIONIRSKA SELEKCIJA KOŠARKAŠKOG KLUBA VOGOŠĆA NASTUPA U KANTONALNOJ LIGI

PIONIRSKA SELEKCIJA KOŠARKAŠKOG KLUBA VOGOŠĆA NASTUPA U KANTONALNOJ LIGI

59

U Vogošćanskoj dvorani su pioniri KK Vogošća odigrali utakmicu protiv vršnjaka KK Koš. Gosti su slavili rezultatom 51:47. Domaći košarkaši su u prvom poluvremenu bolje igrali, u jednom momentu su imali i 10-ak poena prednosti, ali su na odmor otišli sa samo jednim poenom prednosti. U nastavku utakmice mladi košarkaši Koša uspjeli su preokrenuti rezultat u svoju korist i zasluženo otvariti novu pobjedu. Vogošćanska ekipa je za ovu utakmicu imala samo 8 registovanih igrača što je jedan od razloga za ovaj poraz.

Košarkaši Vogošće Kemal i Bakir bili su nezadovoljni igrom i rezultatom. Po njihovom mišljenju nisu dobro odigrali prije svega u odbrani, ali i u napadu. U pionirskoj selekciji KK Vogošća ima mnogo talentovane djece. U tri odigrane utakmice oni su ostvarili jednu pobjedu i dva poraza. Do kraja sezone oni će pokazati svoj pravi kvalitet. Ove sezone u KK Vogošća registrovane su dvije omladinske ekipe, pioniri i kadeti. Za sve zainteresovane dječake koji žele trenirati košarku poziv je otvoren. Treninzi se odvijaju u dvorani „Amel Bečković“ ponedjeljkom, srijedom i petkom. Mladi košarkaši Vogošće imaju se na koga ugledati. Naime, seniorska ekipa njihovog kluba bilježi sjajne rezultate u A1 ligi, u 4 odigrane utakmice upisali su 3 pobjede.