Naslovnica VIJESTI INFO OVOGODIŠNJE UČEŠĆE TAEKWONDO KLUBA VICTORY NA ISKRA OPEN OBILJEŽILI OSVOJENE MEDALJE I...

OVOGODIŠNJE UČEŠĆE TAEKWONDO KLUBA VICTORY NA ISKRA OPEN OBILJEŽILI OSVOJENE MEDALJE I PEHARI

302

U nedjelju 6. juna u Hadžićima je održan treći po redu taekwondo turnir ISKRA OPEN. Na turniru je nastupilo 545 takmičara a jedna od najbrojnijih ekipa bila je ona iz Taekwondo kluba Victory iz Vogošće koja je brojala 56 takmičara, u disciplinama kick i borbe.
Viktorijanci su se iz Hadžića vratili sa velikim brojem medalja i peharom za osvojeno prvo mjesto u ekipnom plasmanu.
Zlatne medalje (11) u borbama osvojili su Ali Kopić, Esma Ramić, Irfam Đulić, Amina Sarač, Asja Kalamujić, Danijela Salkić, Emina Durak, Emra Durmić, Halima Kapidžić, Lajla Ćebo i Merjem Čavčić. Srebrni (9) su ovoj disciplini bili su Adi Salkić, Emin Đulić, Hamza Mustafić, Mak Turulja, Amna Handžić, Hana Hajdarpašić, Lamija Hasanbegović, Ena Husejnović i Merjem Musić.
Bronzana odličja (11) u borbama pripala su Adisu Husejnoviću, Ilhanu Đipu, Lerimu Kožljaku, Lukmanu Mansi, Selmanu Asimu Žigiću, Adni Kodžaga, Ajni Žunić, Almi Trakić, Amili Džinić, Hani Sirovini i Merjem Kaljanac.
Medalje u kickovima osvojili su svi takmičari a najsjajnijom medaljom u ovoj disciplini okitili su se Šejma Čavčić i Velid Selimović.
Još jedan ekipni pehar Taekwondo klubu Victory pripao je u kategoriji vrtićanaca gdje su bili treći a titula najbolje vrtićanke pripala je Emri Durmić.