Naslovnica VIJESTI INFO OSVOJENIM MEDALJAMA U BEOGRADU I SARAJEVU ATLETIČARI VOGOŠĆE ZAVRŠILI JOŠ JEDNU USPJEŠNU...

OSVOJENIM MEDALJAMA U BEOGRADU I SARAJEVU ATLETIČARI VOGOŠĆE ZAVRŠILI JOŠ JEDNU USPJEŠNU GODINU

262

Nastupom na atletskim mitinzima u Beogradu i Sarajevu vogošćanski atletičari završili su još jednu kalendarsku godinu. A nastup su obilježile nove osvojene medalje.
U nedjelju 24. decembra članovi Atletskog kluba Vogošća nastupili su u Beogradu, na 7. Međunarodnom atletskom mitingu, u organizaciji AK Partizan. Mitingu koji zasluženo nosi naziv “Miting budućih šampiona” jer je tradicionalno jedan od najkvalitetnijih i najmasovnijih u regionu. Ove godine u dvorani na Banjici nastupilo je oko 1.200 takmičara, od najmlađih do seniora, iz klubova iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Sjeverne Makedonije i Rumunije.
Ekipu AK Vogošća predstavljalo je 17 takmičara, u pratnji trenera Amele Prnjavorac i Zije Čomage, a najviše uspjeha imale su Ilma Nuhanović i Zerina Bešlija. Zerina je višestruka prvakinja BiH u disciplini kugla, u svojoj uzrasnoj kategoriji (2008/2009) ali i u takmičenjima sa starijima od sebe. To je dokazala i na ovom mitingu, osvojivši u izuzetno jakoj konkurenciji srebrnu medalju i drugo mjesto, postavivši svoj lični rekord od 12,96 metara.
Mlada Ilma Nuhanović također je upotpunila niz svojih medalja, osvojivši treće mjesto i bronzanu medalju u disciplini 50 metara (godište 2014/2015), a vrijedi spomenuti da je u ovoj disciplini nastupilo više od 40 djevojčica iz najboljih klubova iz regiona.

Samo tri dana kasnije, u srijedu 27. decembra Ilma je osvojila novu medalju, zajedno sa još 10 članova Atletskog kluba Vogošća. U dvorani Zetra u Sarajevu održan je 2. Zimski dječiji atletski miting, u organizaciji AK Novi Grad Sarajevo. Na ovom takmičenju nastupili su članovi 9 atletskih klubova i 14 osnovih škola, njih više od 300, a vogošćanska ekipa ovaj put brojala je 26 članova. Takmičenje je održano u samo jednoj atletskoj disciplini – sprint 60 metara, u različitim uzrasnim kategorijama. Vogošćani su još jednom bili uspješni osvojivši 11 medalja – 5 zlatnih, 3 srebrne i 3 bronzane.

Zlatna odličja osvojili su Ilma Nuhanović, Dalal Matanović, Dalia Hasanefendić, Sara Žero i Almir Osmanović. Srebrni su bili Adin Bešlija, Nedžib Šehić i Aria Ćipović, dok su bronzane medalje ovaj put pripale Esmi Kršo, Hani Durak i Nađi Hasanović.
Ovim je spuštena zavjesa na još jednu uspješnu godinu Atletskog kluba Vogošća, godinu koju su obilježili uspješni nastupi na takmičenjima u BiH i regiji i veliki broj osvojenih odličja.