Naslovnica VIJESTI INFO NOVI PORAZ KOŠARKAŠA VOGOŠĆE

NOVI PORAZ KOŠARKAŠA VOGOŠĆE

98

U 5.kolu košarkaškog prvenstva BiH Zrinjski je u dvorani „Amel Bečković“ bio bolji od Vogošće i slavio pobjedu rezultatom 89:69. Od početka utakmice gostujući košarkaši su nametnuli svoj tempo igre i napravili prednost koja se iz minute u minut povećavala. Na kraju prvog dijela gosti su imali prednost od 16 poena, bilo je 47:31. Mostarci su i u nastavku bolje odigrali i na kraju konačnim rezultatom pobijedili Vogošću 89:69. Aleksandar Danilović bio je najefikasniji sa 22 postignuta poena, pratili su ga Ryan Bruggeman sa 17 poena, te Tihomir Vranješ sa 16 poena. U domaćoj ekipi po 12 poena postigli su Mujo Tuljković, Haris Genjac i Mladen Pavlović.

Nakon ovog kola Vogošća je i dalje bez pobjede u prvenstvu. U narednom 6.kolu košarkaši Vogošće gostuju Kaknju, dok će Zrinjski u Mostaru odmjeriti snage sa Leotarom.