Naslovnica VIJESTI INFO NOVA POBJEDA KOŠARKAŠA VOGOŠĆE – SVE RIJEŠENO U PRVOJ ČETVRTINI

NOVA POBJEDA KOŠARKAŠA VOGOŠĆE – SVE RIJEŠENO U PRVOJ ČETVRTINI

251

Četvrto kolo Lige za opstanak donijelo je još jedan domaći duel košarkaša Vogošće sa direktnim konkurentom u borbi za opstanak, ekipom Studenta iz Mostara. Vogošćani su ozbiljno ušli u ovaj meč i početkom kao iz snova, serijom od čak 31-0, već u prvom periodu čini se riješili pitanje pobjednika.
Prvi period završio je rezultatom 40:14 za Vogošću a pred kraj prvog poluvremena bilo je i +39 za domaće (57:18). Do kraja utakmice Vogošća je održavala tih 30-tak poena razlike a na kraju je bilo dovoljnih +25, 101:76.
Najbolju partije sezone u dresu Vogošće zabilježio je Nedim Mustafica, koji je ovaj susret završio sa 24 postignuta poena, od čega čak 22 u prvom poluvremenu. Dime sa 16 te Fazlić sa 15 poena slijedili su ga na listi strijelaca a nešto manje nego inače postigao je Warner, 13 poena ovaj put ali i 14 asistencija za novi double-double učinak. Najveći broj ovih asistencija završavao je atraktivnim zakucavanjima Malicka Dimea koji je uz to dodao i novih 5 blokada, ukupno čak 26 blokiranih šuteva u 4 kola Lige za opstanak.
U naredna tri kola Vogošćanima slijede gostovanja a prvo od njih je protiv Mladosti u subotu.