Naslovnica VIJESTI INFO NAKON PREOKRETA KOŠARKAŠI VOGOŠĆE UPISALI NOVU POBJEDU

NAKON PREOKRETA KOŠARKAŠI VOGOŠĆE UPISALI NOVU POBJEDU

119

U okviru 3.kola košarkaške A1 lige – grupa Jug KK Vogošća je na domaćem parketu savladala KK Igman Burch rezultatom 72:67. Za Vogošćane utakmica nije dobro počela, gosti su prvu četvrtinu završili u svoju korist 24:17. Drugu dionicu domaći su bolje odigrali, ali tada nisu uspjeli preokrenuti rezultat. Gosti sa Ilidže su na odmor otišli sa jednim poenom prednosti, 35:34. U nastavku meča trener Kahriman je taktički odlično posložio ekipu koja je već početkom treće četvrtine došla do zaslužene prednosti. Imali su domaći u ovoj dionici i maksimalnih +10, bilo je 52:42. U finišu meča Igman je prišao Vogošći na samo 2 poena, ali više od toga nije mogao. Rezultatom 72:67 Vogošća je zasluženo slavila pobjedu u neizvijesnoj utakmici protiv Igmana.

Iako je igrao sa povredom Belmin Dedović je utakmicu završio kao najefikasniji sa 27 postignutih poena. Pratili su ga Mirza Velić sa 18, te Sijerčić i Bačvić sa 17 postignutih poena. U 4.kolu Vogošća se sastaje sa ekipom Kaknja, dok će Igman Burch igrati sa Realway-om.

U tri odigrana kola u prvenstvu A1 lige Vogošća je ostvarila dvije pobjede (Gen i Igman) i jedan poraz (Konjic), a pobjednom nad Igmanom sada se učvrstila na sredini tabele. Igman Burch ima jednu pobjedu (Radnički) i dva poraza (Turbina i Vogošća).