Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI VOGOŠĆE PREKINULI LOŠ NIZ, SAVLADALI REALWAY

KOŠARKAŠI VOGOŠĆE PREKINULI LOŠ NIZ, SAVLADALI REALWAY

79

U okviru 8.kola A1 lige grupa Jug KK Vogošća upisala je pobjedu protiv KK Realway rezultatom 94:67. U svim segmentima igre Vogošćani su bili bolji. Iako su gosti mnogo griješili i imali loš šut, domaći su bili raspoloženi i već u prvoj četvrtini su pokazali da su favoriti na ovoj utakmici. Prvu dionicu su završili u svoju korist rezultatom 29:8. Do kraja prvog poluvremena prednost se povećala na 30 poena, bilo je 62:32. U trećoj četvrtini Vogošćani su zadržali prednost, a gosti su najbolje odigrali posljednjih deset minuta. Razlog može biti u tome što su se Sijerčić i Bačvić povrijedili u prvom poluvremenu, a trener Kahriman dao je priliku mlađim igračima. Na kraju je Vogošća slavila pobjedu rezultatom 94:67. Damir Kasun utakmicu je završio kao najefikasniji sa 19 postignutih poena, pratili su ga Haris Guhdija sa 17 poena, te Adnan Aljović koji je postigao 16 poena.

Do kraja prvog dijela sezone ostalo je još jedno kolo. U 9. kolu A1 lige grupa Jug Vogošća gostuje Sparsima, a Realway igra protiv Bošnjaka. Košarkašima Vogošće je ovo bila četvrta pobjeda ove sezone uz isto toliko poraza. Realway ostaje u donjem dijelu tabele sa šest poraza i dvije pobjede.