Naslovnica VIJESTI INFO KARATISTI SAMBONA USPJEŠNO NASTUPILI NA TREĆEM MAWASHI KUPU

KARATISTI SAMBONA USPJEŠNO NASTUPILI NA TREĆEM MAWASHI KUPU

375

U subotu je na Grbavici održan internacionalni turnir Mawashi kup gdje je karate klub Sambon i Vogošću predstavljalo 14 takmičara. U odličnoj organizaciji KK Mawashi nastupilo je 925 takmičara iz 61 kluba i 4 države. Karatiste Sambona su osvojile 12 medalja u borbama i to 2 zlatne, 2 srebrne i 8 bronzanih odličja.
Zlatne medalje osvojili su Sajra Šišić (djevojčice 11 godina +44kg) i Nejla Hodžić (djevojčice 13 godina +54kg) dok su srebrni bili Harin Smajić (dječaci 12 godina -47kg) i Amna Rizvić (djevojčice 8/9 godina -32kg). Bronzana odličja za Sambon u konkurenciji dječaka i djevojčica 8/9 godina osvojili su Nudžejma Tanjo (-36kg), Amir Zunđa (-35kg), Hana Radovović (+44kg), Esma Alikadić (-32kg) i Emir Zunđa (+45kg), te oni malo stariji Lamija Efendić (13 god -49kg), Dželil Tvrtković (13 god -55kg) i Sarah Čardaković (kadetkinje +54kg).
Takmičare Sambona vodile su trenerice Samra Halilović, Sumejja Šejto i Nejla Mujković.
Nakon ovoga vogošćanske karatiste očekuju turniri u Tuzli, Baru i Banja Luci dok će početkom decembra naša reprezentativka Nejla Mujković nastupiti na Balkanskom prvenstvu u Sloveniji gdje će predstavljati BiH, Vogošću i Sambon u kategoriji juniorki.