Naslovnica VIJESTI INFO KARATE KLUB SAMBON: NA DVA TURNIRA OSVOJENO 12 MEDALJA

KARATE KLUB SAMBON: NA DVA TURNIRA OSVOJENO 12 MEDALJA

161

Protekli vikend bio je uspješan za članove Karate kluba „Sambon“. Na dva međunarodna turnira na kojima su nastupili ukupno su osvojili 12 medalja.
Prvog dana vikenda klub se predstavio na Internacionalnom festivalu karatea „Novogradski dani“ koji je okupio više od 400 takmičara iz 43 kluba iz dvije države. Sambon je nastupio sa 6 takmičara i svi su uspjeli osvojiti medalje. Zlatni su bili Elif Ramić i Ilma Rahmanović dok su brozana odličja pripala Nadji Sokolović, Hani Mahmutović, Merjem i Hamzi Salkiću.

Nedjelja je bila rezervisana za turnir „Slavija Open“ u Istočnom Sarajevu. U konkurenciji 500 takmičara Sambonu je i ovaj put pripalo 6 medalja.
Zlatni su bili braća Amir i Emir Zunđa, srebro je pripalo Harunu Smajiću i Sari Hukara dok su trećeplasirani u svojim kategorijama završili Sumejja Šejto i Nejla Mujković.
Novi nastupi takmičare Sambona očekuju već sljedeći vikend.