Naslovnica VIJESTI INFO JUDO KLUB VOGOŠĆA: USPJEŠAN NASTUP NA DRŽAVNOM PRVENSTVU U MOSTARU

JUDO KLUB VOGOŠĆA: USPJEŠAN NASTUP NA DRŽAVNOM PRVENSTVU U MOSTARU

247

U subotu 04.03.2023. godine u Mostaru, u dvorani Bijeli brijeg, održano je Državno prvenstvo za seniore i poletarce, u organizaciji Judo kluba Borsa Mostar.
Na Prvenstvu su učestvovali i članovi Judo kluba Vogošća, i kako kažu, domaćini su se potrudili i ovo prvenstvo organizovali na visokom nivou u rangu evropa kupova, što je rezultiralo da sve protekne u najboljem redu, bez povreda i problema.
Judisti Judo kluba Vogošća su imali predstavnike u obje uzrasne skupine.
Za seniore, iako je prva godina juniorki, Džejla Kožljak je osvojila zlatnu medalju i ostvarila veliki rezultat za klub. Ovim odličjem je Džejla upotpunila kolekciju državnih zlatnih medalja koje ona osvajala od poletaraca do seniorki.
Za poletarce prvo mjesto osvojila je Suana Klačar (-48) a treće mjesto Esma Durić (-36).
Hatidža Vražalica je nakon dvije izgubljene i dvije dobijene borbe izgubila u borbi za treće mjesto, a Davud Podbičanin (-34) je izgubio u eliminacionim borbama.
Iz Judo kluba Vogošća su čestitali takmičarima i trenerima na ostvarenim rezultatima.