Naslovnica VIJESTI INFO JUDO KLUB “VOGOŠĆA”: OSTVARENI ZAPAŽENI REZULTATI NA MEĐUNARODNOM TURNIRU U BIHAĆU

83

Jubilarni 10. internacionalni judo turnir “Una” održan je u Bihaću u subotu 21. oktobra 2023. godine. Na ovom respektabilnom turniru nastupila su 33 kluba iz BiH, Hrvatske i Slovenije. Takmičari judo kluba “Vogošća” potrudili su se da ostvare zapažene rezultate i osvojili su titulu najbolje ženske ekipe u konkurenciji U12. U istoj uzrasnoj kategoriji (U12) Amina Suljanović proglašena je za najbolju takmičarku.
U pojedinačnoj konkurenciji osvojeno je osam novih medalja – 3 zlatne, 2 srebrne i 3 bronzane.
Zlatne su bile Esma Durić, Hatidža Vražalica i Amina Suljanović, a Amina je osvojila i srebrno odličje jer je nastupila i u višoj uzrasnoj kategoriji. Srebrni je bio i Emin Durić, dok su bronzane medalje osvojili Nejla Durmić, Sarah Kukić i Ajdin Musić.