Naslovnica VIJESTI INFO IZNENAĐUJUĆI PORAZ RUKOMETAŠA VOGOŠĆE

IZNENAĐUJUĆI PORAZ RUKOMETAŠA VOGOŠĆE

155

Rukometni klub Vogošća je u prvom pretkolu Kupa Bosne i Hercegovine izgubio od Rukometnog kluba Krivaja rezultatom 31:30. Domaći rukometaši su od početka utakmice imali prednost, bolji su bili od protivnika u svim segmentima igre. Ta prednost se iz minute u minut povećavala do maksimalnih +6 koliko je bilo na kraju prvog poluvremena. Rezultatom 16:10 se otišlo na odmor. U nastavku utakmice gosti se nisu predavali. Nošeni odličnim odbranama golmana Hadžihasića i raspoloženih Bašića i Zvekića prednost Vogošće su uspjeli „istopiti“. Finiš utakmice pripao je gostima iz Zavidovića koji su izjednačili u 59-toj minuti, a nekoliko trenutaka poslije preko Bašića i postigli pobjednički pogodak. Domaći su imali napad za izjednačenje, ali ga nisu iskoristili. Nakon utakmice igrači i trener Adem Bašić vidno su bili razočarani ovim rezultatom, odnosno eliminacijom iz Kupa BiH.

Jedan od najzaslužnijih za prolaz dalje je golman Krivaje Jasmin Hadžihasić koji je ubilježio 18 odbrana. Najbolji strijelac bio je Ermin Ombaša sa 8 postignutih pogodaka. U drugom pretkolu Kupa Krivaja igra protiv Gračanice u srijedu. Za nekoliko dana nastavlja se Premijer rukometna liga, Vogošća gostuje Konjuhu.

Prošle sezone Vogošćani su igrali završnicu Kupa naše zemlje.