Naslovnica VIJESTI INFO HOTONJ I FK UNIS IGRAJU U FINALU 21. TRADICIONALNOG MALONOGOMETNOG TURNIRA „VOGOŠĆA...

HOTONJ I FK UNIS IGRAJU U FINALU 21. TRADICIONALNOG MALONOGOMETNOG TURNIRA „VOGOŠĆA 2019“

235

Pred oko 600 gledalaca u Sportskoj dvorani „Amel Bečković“ večeras su odigrane polufinalne utakmice 21. Tradicionalnog malonogometnog turnira „Vogošća 2019“. Nakon dvije odlične utakmice, velikog broja atraktivnih poteza i čak 15 golova, saznali smo i finaliste ovogodišnjeg izdanja Turnira.
U prvoj utakmici između Hotonja i Patriotske lige pobjednik nije bio riješen sve do samog kraja utakmice. Bolji početak meča imali su igrači Hotonja koji preko Harisa Merdžanovića u 3-oj i 14-oj minuti dolaze do vodstva od 2:0 ali pred kraj prvog poluvremena Muhamed Duraković smanjuje na 2:1. U 28-oj minuti Senad Durgutović svojim pogotkom donosi ekipi Hotonja ponovo dva gola prednosti. U 37-oj minuti Patriotska liga imala je šansu da se iz penala još jednom vrati u meč ali najbolji strijelac ove ekipe Muhamed Duraković ne uspjeva da pogodi. Ofanzivu Patriotske lige do kraja utakmice igrači Hotonja koriste da iz kontri preko Emira Mujezina postignu još dva pogotka za konačnih 5:1.
U drugoj utakmici između Unisa i Blagovca bilo je puno manje neizvjesnosti. Unisovci su još jednom pokazali zbog čega su ovogodišnji favoriti i već nakon prvog poluvremena imali su prednost od 5:0. Pogotke su postigli Smajić u 2-oj, Sućeska u 5-oj, Hrbenić u 9-oj, Kokolari u 17-oj i Mršo u 18-oj minuti.
U 22-oj i 31-oj Hrbenić i Sućeska povećavaju prednost na ogromnih 7:0. Utješni gol za Blagovac Caffe bar No Exit postigao je Salihović u 35-oj minuti a konačni rezultat od 8:1 postavio je Sućeska svojim trećim golom u utakmici u posljednjoj minuti.
Završnica 21. Tradicionalnog malonogometnog turnira „Vogošća 2019“ igra se u subotu 23.februara. U utakmici za treće mjesto koja počinje u 15 sati sastaju se Patriotska liga Vogošća i Blagovac Caffe bar No Exit dok je finalni meč između Hotonja i FK Unisa na programu od 17 sati.