Naslovnica VIJESTI INFO DRUGA EKIPA RK VOGOŠĆA NASTAVILA POZITIVAN NIZ

DRUGA EKIPA RK VOGOŠĆA NASTAVILA POZITIVAN NIZ

61

U 3.kolu Prve rukometne lige FBiH grupa Jug RK Vogošća 2 je na domaćem parketu savladao RK Sloga 2 rezultatom 33:24. Vogošćani su bolje otvorili meč, većinom prvog poluvremena su imali prednost. Gosti su u nekoliko navrata imali i pozitivan rezultat, ali je to kratko trajalo. Na odmoru je bilo 13:12 za Vogošću. Nastavak utakmice pripao je domaćim rukometašima koji su iz minute u minut prednost povećavali. U 45-oj minuti ona je iznosila 8 pogodaka što je dalo mogućnost treneru Amaru Čavčiću da pruži šansu igračima sa manjom minutažom ove sezone. Na kraju je njegov tim zasluženo pobijedio Slogu 2 rezultatom 33:24.   Gostujući kapiten Demirović postigao je 11 pogodaka i bio je najbolji strijelac. Po 6 pogodaka na drugoj strani postigli su Hadžić i Fazlić. Još jednu sjajnu partiju na golu imao je Bekir Čordalija koji je utakmicu završio sa 12 odbrana.

U 4.kolu Vogošća gostuje Čapljini, dok će Sloga u Gornjem Vakufu – Uskoplju igrati protiv Briješća. Narednu domaću utakmicu Vogošća igra sredinom mjeseca protiv Radničkog. Pobjedom druga ekipa Vogošće je nastavila pobjednični niz. U prošlom kolu u Visokom je savladala ekipu Bosne 2, a jedini poraz zabilježila je u prvom kolu od trenutno prvoplasirane ekipe na tabeli Goražda.

U subotu je prva ekipa RK Vogošća odigrala novu utakmicu u Premijer rukometnoj ligi. Nakon gostujuće pobjede nad tuzlanskom Slobodom, u Doboju nisu uspjeli slaviti. Sloga je rezultatom 33:27 savladala tim Adema Bašića.