Naslovnica VIJESTI INFO SENIORI UNISA OSVOJILI NOVA TRI BODA

SENIORI UNISA OSVOJILI NOVA TRI BODA

73

FK Unis je u subotu u okviru 8.kola Druge lige FBiH grupa Centar na stadionu “Hakija Mršo” savladao NK Natron rezultatom 3:1. Gosti su prvi došli do vodstva, ali su domaći fudbaleri uspjeli preokrenuti i osvojiti nova 3 boda. Već su do kraja prvog poluvremena Unisovci poravnali na 1:1 golom Ismara Čomage, a na asistenciju Amara Ali Shanana. U nastavku utakmice igrači Dželaludina Muharemovića su još bolje igrali, a za preokret su zaslužni Edis Husović i Almin Zukić koji su bili precizni za konačnih 3:1. Za oba pogotka asistent je bio rezervista Irhad Nezić.

Do ovog kola obje ekipe su imale isti skor, a pobjedom u neizvjesnom meču domaći sada zauzimaju sedmo mjesto na tabeli sa 14 osvojenih bodova. Unis je ostvario 4 pobjede, 2 poraza i 2 remija. 9.kolo Druge federalne lige na rasporedu je narednom vikenda. Unis gostuje Kolini, a Natron se sastaje sa ekipom Moševac.