Naslovnica VIJESTI INFO DEVET DUBROVAČKIH MEDALJA ZA VOGOŠĆANSKE ATLETIČARE

DEVET DUBROVAČKIH MEDALJA ZA VOGOŠĆANSKE ATLETIČARE

427

Članovi Atletskog kluba Vogošća nastupili su na 5. Jubilarnom Otvorenom prvenstvu DUbrovnika u atletici. Takmičenje koje je održano na stadionu Lapad okupilo je oko 550 takmičara iz 22 kluba iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Među njima su i ove godine bili članovi Atletskog kluba Vogošća. Vogošćanska ekipa brojala je ovaj put 21 člana, a učinak je devet osvojenih medalja.
Zlatne medalje su osvojili Zerina Bešlija (kugla), Selsebil Sinanović (600 metara), Sara Žero i Ilma Nuhanović (60 metara), kao i Damian Slavuljica u disciplini kugla. Damian je osvojio i drugo mjesto u disciplini vortex, a srebrni je još bio i ELdar Halilović u skoku u dalj. Bronzana odličja osvojili su Nadža Šehić (600 metara) i Aria Slavuljica (vortex).
I ostali članovi AK Vogošća postigli su dobre rezultate, ali u izuzetno jakoj konkurenciji to nije bilo dovoljno za pobjedničko postolje.