Naslovnica VIJESTI INFO 1. KOLO LIGE ZA OPSTANAK: KOŠARKAŠI VOGOŠĆE POBIJEDILI RADNIK REZULTATOM 87:66

1. KOLO LIGE ZA OPSTANAK: KOŠARKAŠI VOGOŠĆE POBIJEDILI RADNIK REZULTATOM 87:66

137

Ovog vikenda utakmicama Lige za prvaka i Lige za opstanak nastavljeno je takmičenje košarkaškog prvenstva BiH. U prvom kolu KK Vogošća je u dvorani „Amel Bečković“ savladala KK Radnik rezultatom 87:66.

U prvoj četvrtini domaći košarkaši uspjeli su napraviti prednost od 10 poena koliko je iznosila na kraju tog perioda, bilo je 27:17. Otvaranje druge četvrtine pripalo je gostima iz Bijeljine koji su uspjeli doći do 3 poena zaostatka, ali Vogošća predvođena Fazlićem, Warnerom i Dimeom nije dozvolila preokret i na odmor je otišla sa plus dvanaest, 53:41.

U drugom poluvremenu košarkaši Vogošće uspjeli su zadržati prednost koju su imali i povećavali su je do konačnih 87:66, koliko je bilo na kraju utakmice.

Imran Fazlić je susret završio kao najefikasniji sa 26 postignutih poena, pratio ga je Angelo Warner sa 21 poenom. Na drugoj strani 15 poena postigao je Luka Jovanović, a po 10 Dejan Kokoruš i Gojko Sudžum.

U preostale dvije utakmice 1. kola Mladost je u Hadžićima savladala Bošnjak rezultatom 87:78, dok je Sloboda rezultatom 84:80 bila bolja od Studenta iz Mostara.

2. kolo Lige za opstanak na rasporedu je u srijedu. Vogošća će opet igrati u dvorani „Amel Bečković“ protiv Bošnjaka, a u ostalim utakmicama će se sastati Radnik – Student i Mladost – Sloboda.