Naslovnica VIJESTI INFO USPJEŠAN NASTUP VOGOŠĆANA NA MEĐUNARODNOM KARATE „KUPU PRIJATELJSTVA“ U BIHAĆU

USPJEŠAN NASTUP VOGOŠĆANA NA MEĐUNARODNOM KARATE „KUPU PRIJATELJSTVA“ U BIHAĆU

477

Članovi Karate kluba „Sambon“ iz Vogošće uspješno su završili svoj nastup na „Kupu prijateljstva 2018“ koji je održan u Bihaću. Nova zlatna odličja za Vogošćane osvojili su Harun Smajić (dječaci 11 godina -45kg), Dželil Tvrtković (dječaci 12 godina +52kg) i Muamer Tarahija (juniori -61kg). Muhamed Husejinović (juniori -76kg) osvojio je srebro dok su kao trećeplasirane u svojim kategorijama završile Sajra Šišić (djevojčice 10 godina +40kg) i Nejla Hodžić (djevojčice 12 godina -50kg).
Ostali su pokazali šampionsku volju ali nisu imali sreće. Trener Kenan Alikadić koji je sa takmičarima boravio u Bihaću čestitao je svima na borbenosti i kvalitetnom nastupu.

Međunarodni “Kup prijateljstva 2018” bio je jedan od najvećih karate turnira u regionu i okupio je više od 700 takmičara iz 8 zemalja regiona. Organizator turnira bio je KK “Jion” iz Bihaća.