Naslovnica VIJESTI INFO PRVA RUKOMETNA LIGA FBIH GRUPA JUG: NEIZVJESNA UTAKMICA IZMEĐU VOGOŠĆE II I...

PRVA RUKOMETNA LIGA FBIH GRUPA JUG: NEIZVJESNA UTAKMICA IZMEĐU VOGOŠĆE II I RESPECTA

65

U utakmici 17.kola Prve rukometne lige Federacije BiH grupa Jug mladi rukometaši Vogošće II poraženi su na domaćem parketu od ekipe Respekta iz Sarajeva rezultatom 27:28.
U uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici igralo se gol za gol, ekipe su se smjenjivale u vodstvu tokom čitavog prvog poluvremena da bi na odmor sa minimalnom prednošću otišli gosti, pogotkom uz zvuk sirene za 14:15.
I drugi dio utakmice bio je isti. Minut i po prije kraja meča Vogošćani su imali prednost 27:26 no ta sama završnica ponovo pripada ekipi Respekta. Posljednji pokušaj Vogošće za izjednačenje brani odlični golman gostiju Lilić koji je u ovom meču skupio 24 uspješne odbrane. Na drugoj strani, u redovima Vogošće, Čordalija je susret završio sa 16 odbrana.
Listu strijelaca ove utakmice sa po osam golova predvodili su Fazlić u redovima Vogošće i Čorbo u redovima Respekta.
Respekt u narednom 18. kolu dočekuje ekipu Radničkog dok će Vogošća II biti slobodna i svoj naredni meč igra tek 25. aprila kada u okviru 19. kola Prve rukometne lige FBiH grupa Jug gostuje u Goraždu ekipi Radničkog.